Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

2014 Başak Burcu Yıllık Yorumu

2014 Başak Burcu Yıllık Yorumu
21 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 802 kez okundu.

2014 başak burcu yıllık yorumlarını yazımızda bulabilirsiniz.

2013’e genel bakış
Kuşkusuz bu dönemde ortaya çıkan değişiklikler, önümüzdeki uzun yıllarda da etkinliğini sürdürecek. Geçtiğimiz yıl Neptün’ün karşıt burcunuz Balık’a yerleşmesi ile birlikte, uzun dönemde sizi psikolojik açıdan dönüşüme uğratan bir sürece girmiş oldunuz. Neptün, gevşeten, eriten, dağıtan, katı şeyleri çözen bir güçtür ancak bunu yavaş yavaş hiç fark ettirmeden yapar. 2012’den itibaren Neptün sizi özellikle ilişkiler ve başkaları ile olan temaslarınız, evlilik ve ortaklıklar yoluyla gevşetmeye ve bir bakıma rahatlatmaya başladı. Bu sayede olayları daha fazla akışına bırakabilir ve eski endişeli ve gergin tutumunuzu geride bırakmaya başlayabilirsiniz. Kişiliğinizin eksik kalan yönlerini, kendinizin bile farkında olmadığınız taraflarını öğrenmeye başladınız. Muhtemelen bir ilişki, arkadaşlık ya da size ruhsal yönden yardımcı olan birisi sayesinde katı taraflarınızın farkına varabiliyorsunuz. Bu transitin olumlu yönü, özellikle yükselen Başak’lar için sözünü ettiğimiz yönde gelişirken, diğer açılardan da kimi zaman dağınıklık, konsantrasyon kaybı ve yakın ilişkilerinizde, evlilik konusunda aşırı fedakarlığa, gözü kapalı hareket etmeye ve belirli bir ilişkiyi aşırı idealize ederek bazı yanlış durumlara da sürüklenmenize neden olabilir. Neptün’ün getirdiği yumuşamayı kişiliğinizde hissetmeniz onun olumlu yönü olurken, bir yandan da sizi duygusal aşırı bağlayan ilişkiler yüzünden suistimale de açık hale gelebilirsiniz. Bu yüzden özellikle yakın ilişkilerde, yakın arkadaşlıklarda artık eskisi gibi değilsiniz. Ancak bir yandan da kendinizi aldatmamaya özen göstermeli, ilişkilerinizdeki sınırları bir ölçüde korumaya da özen göstermelisiniz. Özellikle Başak burcunun ilk günlerinde 24-29 Ağustos günlerinde doğan Başak’lar Neptün’ün sözünü ettiğimiz dağıtıcı etkisini daha fazla hissetmekteler. Bugünlerde doğanlar bu dağınıklığı ve çözülmeyi evlilikte, arkadaşlıklarda yaşayabileceği gibi, genel hayat yönünde, hedeflerde ve kariyer konularında da bazı zayıflıklar, yönsüzlükler hissedebilirler. Psikolojik açıdan hassaslık gündeme gelmekte. Kimi zaman bu durum sakinleştirici kullanımına ve bazı psikosomatik zayıflıklara bile yol açabilir.
Neptün’ün bu güçlü ve uzun vadeli etkileri yanında, bu dönemde Akrep burcunda ilerleyen Satürn özellikle zihinsel alanda yüklü uğraşlar içerisine girmiş olduğunuzu anlatmakta. Satürn’ün bu transiti zihinsel alanda daha disiplinli ve her zamankinden daha analizci olmaya başladığınızı anlatıyor. Özellikle eğitim hayatında olanlar bu dönemde bir ölçüde yorulsalar ve zihinsel yönden kendilerini baskı altında hissetseler de, sonuçta somut tecrübeler ve sonuçlar elde edebilecekler. Olumsuz ve yıkıcı düşünce kalıplarından uzaklaşmak, zihninizi rahatlamak için çaba göstermelisiniz. Kimi zaman yakın çevrenizde olup bitenler, kardeşlerle ilgili konular, gelişmeler gündeminizi daha fazla meşgul ederek yorucu hale gelebilir. Ayrıca işiniz gereği daha fazla anlaşma, konuşmalar, ziyaretler ve sizi zihnen meşgul eden durumlarla karşılaşabilirsiniz. Satürn’ün 2015’e kadar sürecek olan bu transiti altında daha iyi organize olmak ve zekanızı verimli projeler üzerine odaklamak ve aynı zamanda sözlerinizle, yazdıklarınızla daha fazla mücadele etmek durumundasınız.
Şans ve gelişme gezegeni Jüpiter ise 26 Haziran’a kadar meslek ve kariyer evinizde kalarak sizi iş hayatında daha hareketli, canlı ve yüksek bir iletişim içerisinde tutmakta. Bu dönemde kendinizi daha iyi anlatmak, yeteneklerinizi kullanmak yönünde geliştirebilirsiniz. Jüpiter’in etkisi 2012 yılının ikinci yarısında başlamış ve özellikle yükselen Başak’lara ilerleme ve yeni tecrübe alanları getirmişti.2013’ün ikinci yarısında ise Jüpiter özellikle ev ve aile hayatınıza daha fazla mutluluk ve pozitif beklentiler getiriyor. 26 Haziran sonrasında evde mutluluğu arttıran beklentiler, bir çocuğun doğumu ya da iş hayatında daha verimli çalışmalar ve iyi bağlantılar söz konusu. Bu transit sayesinde gelecek beklentilerinizde daha pozitif olabileceksiniz.
Dönüşümü ve yenilenmeyi, güç kazanmayı anlatan Pluton ise 2008’den bu yana Oğlak burcunda, sizin yaratıcılık ve kendinizi ortaya koyma alanınızda, zevkler, ve aşk alanında ilerlemekte. Pluton’un olumlu açısı baskı getirmemekle birlikte, sizi hayattan tatmin sağlamak yönünde daha hırslı ve mücadeleci kılmakta. Özellikle 1-4 Eylül doğumlu Başak’lar bu dönemde kişisel güçlerini daha iyi kullanarak başkalarından yararlanabilir ve güç alabilirler. Güçlü kişilerle bağlantı kurmak kariyeriniz ve yaratıcılığınız açısından daha büyük ilgi ve fırsatları kendinize çekmenize yardımcı olurken, yaratıcı alanda, aşkta ve belki de çocuklarla ilgili konularda daha hırslı, istekli ve arzulu olabilirsiniz.
İş, para ve kariyer olanakları
2012 yılının Ekim ayından itibaren Satürn Akrep burcuna geçmiş olmasıyla son iki yıldır maddi alanda yaşamış olduğunuz daralma ve sıkışmaların da hafiflemeye başladığını fark etmiş olmalısınız. Satürn size yeteneklerinizi ve birikimlerinizi daha iyi kullanma, dolayısıyla da bütçenizi sağlamlaştırma yönünde önemli deneyimler ve kazanımlar getirdi. Satürn bu yıl sizi zihinsel olarak daha ciddi yaklaşımlar içinde hareket etme yönünde etkileyecektir. Yakın çevre, akraba ve kardeşlerle ilişkilerinizde birtakım testlerden geçebilirsiniz. İletişimlerinizde daha derinleşebilir, düşüncelerinizi daha ciddiyetle ortaya koymaya başlayabilirsiniz. Eğitsel alanda uzmanlaşma veya bazı formasyonlar bu dönemde karşınıza gelen konular arasında bulunabilir.
Koç burcundaki transitine devam eden Uranüs başkalarıyla birlikte paylaşım içinde olduğunuz para konularında istediğiniz stabiliteyi oturtmanıza izin vermeyebilir. 2013 yılında ortaklaşa alanda, finansal konularda, kredi kullanımı ya da borç verme konularında Uranüs’ün getirdiği ani yön değişikliklerini doğru yönde değerlendirmeye çalışmalısınız. Özellikle maddi alanda, finansal ortaklıklarda ve ilişkilerde kriz yaratan durumlar söz konusu olabilir. Yatırımları, borç ve alacakları ilgilendiren konularda; özellikle eşinizin, ortağınızın maddi durumunu etkileyen beklenmedik gelişmeler, sürprizler ve yeni olanaklar gündeme gelebilir. Risk içeren spekülatif durumlara özellikle dikkat etmelisiniz.
Bu yıl burcunuzu ilgilendiren en önemli transit, karşıt burcunuz olan Balık’ta ilerlemekte olan Neptün’den geliyor. Transit Neptün’ün etkileri geçen yıldan itibaren başladı. Ancak bu yıl özellikle 25 – 28 Ağustos doğumlu olan Başak’lar ve Yükselen Başak’lar bu gezegenin dağıtıcı ve karmaşa getiren, kafa bulandıran temalarını açık şekilde hayatlarında hissetmeye başlayabilirler. Kişisel anlamda yanılgıya düşme veya yanlış karar alma ihtimaliniz yüksek olabilir. Fedakârlık yapmanız gereken temalar karşınıza daha fazla çıkabilir. Eleştirel yönlerinizi törpülemeye, ortaklık ve ikili ilişkiler alanında daha anlayışlı davranmaya başlıyorsunuz.
Geçtiğimiz yıl yaz aylarında İkizler burcuna geçmiş olan şans gezegeni Jüpiter, sizi kariyer alanında yılın en şanslı burcu haline getirdi. 2013 yılının Haziran sonuna kadar devam edecek olan bu transit sayesinde iş hayatınızda yükselmek ve daha iyi konumlara gelmek için karşınıza gelebilecek fırsatları çok iyi takip etmeli, değerlendirmelisiniz. Hedefleriniz içinde yer alan yeni bir işe geçebilir veya var olan işinizde yükselebilirsiniz. Jüpiter yılın ilk yarısında size tanınma ve iş hayatında yeteneklerinizi başarılı biçimde kullanabileceğiniz imkânlar getirirken; yılın ikinci yarısında başarılarınızı sosyal ortamlara, gruplara ve organizasyonel alana yaymanıza da destek verecektir. Geleceğe yönelik umutlarınızı gerçekleştirebilmek için karşınıza çıkacak fırsatları doğru şekilde değerlendirmelisiniz.
2008’den bu yana Oğlak burcunda ilerleyen Plüton da burcunuzla uyumlu açı kurmaya devam ediyor. 2013 yılında 1 – 4 Eylül arasında doğmuş olan Başaklar bu güçlendirici etkiden daha fazla yararlanabilirler. Yaratıcılığınızı sistemli ve ciddi bir şekilde geliştirmeniz gereken konularda hırslı hareket edebilirsiniz. Kişiliğinizi daha güçlü bir şekilde ortaya koyma arzusu içindesiniz. 2013’nin ikinci yarısında Jüpiter karşıt açısı nedeniyle bu gücü yaşantınıza aktarmak isterken aşırılıklara ve abartılı davranışlara yönelme riski içine girebilirsiniz.
12 Mart- 20 Nisan arasında ortak finansal alana daha fazla yönelebilir, para ile ilgili konularda stabilite sağlamakta zorlanabilirsiniz.
9 Mayıs – 3 Haziran arasındaki Venüs geçişi sosyal statünüzü ilgilendiren alanda size olumlu destek verecektir. Ancak 31 Mayıs – 13 Temmuz arasındaki Mars transiti etkisiyle tüm enerjinizin odak noktasında kariyer ve iş konularının yer alması sizin için yorucu olabilir.
Aşk, evlilik ve ilişkiler
Aşk hayatınız, keyif aldığınız konularla ilgili yaklaşımlarınız 2008 yılında başlayan Plüton transitiyle bir değişim süreci içine girdi. Artık daha tutkulu, daha derinden hissedebileceğiniz ilişkilere yönelmeye başladınız. 2013 yılında özellikle 1 – 4 Eylül arası doğumlu Başaklar kişisel olarak daha tutkulu ve hırslı yaklaşımlar içine girmeye başlayacaklar. Plüton’un tutkularınızı artıran yaşayabileceğiniz derin ve güçlü bir aşk ilişkisi sizin kendinizi yenilemenize sebep olabilir.
2013’ün ilk yarısında Jüpiter desteğiyle toplumsal hayatta daha fazla ön plana çıkabilir ve adınızdan söz ettirebilirsiniz. Yılın ikinci yarısından sonraki dönemde sosyal hayatınızın ve gruplarla paylaşımlarınızın hareketlenmeye başladığını fark edebilirsiniz. Arkadaş toplantıları, davetler ve güzel organizasyonlar sayesinde yeni kişilerle tanışabilir, keyifli ilişkiler kurabilirsiniz.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu hareket ettiği zamanlarda ilişkileriniz daha rahat, akıcı şekilde ilerleyebilir. 26 Şubat – 22 Mart arasında evlilik ve ikili paylaşımlarınız olumlu etkiler altında olacaktır.
20 Nisan – 31 Mayıs arasındaki dönemde seyahatlere çıkabilir, yurtdışı bağlantılı veya yabancı uyruklu kişilerle paylaşımlarınız hayatınızda daha fazla yer alabilir. Değişik kültürlerle ilgili konular sizi çekebilir; aşkı uzaklarda bulabilirsiniz.
3 – 27 Haziran arasında katılacağınız davet ve toplantılarda aşk gezegeni Venüs’ün desteğini arkanıza alabilirsiniz. 22 Temmuz – 16 Ağustos arasında Venüs burcunuzda ilerlerken kendinizi çok iyi hissedebilir, kişisel güzelliğiniz ve bakımınızla ilgilenebilir, çekiciliğinizle ön plana çıkabilirsiniz. Bu dönemde çevrenizle ve partnerinizle ilişkileriniz pozitif yönde etkilenecektir.
15 Ekim – 7 Aralık arasında Mars’ın burcunuzda ilerleyecek olması, kendinizi daha cesur bir yaklaşımla ortaya koymanızı sağlayacaktır. İkili ilişkilerde, eşiniz veya partnerinizle paylaşımlarınızda daha tutkulu, heyecanlı ve girişken olabilirsiniz.
5 Kasım’dan itibaren Venüs sizi aşk ve keyiflerle ilgili alanda olumlu etkilemeye başlayacaktır. Ancak sevgi gezegeni Venüs’ün 21 Aralık’tan itibaren Oğlak burcunda geri harekete başlayacak oluşu, partnerinizle paylaşımlarınızda birtakım sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.
Sağlık
2013 yılında sizi sağlık alanında en ciddi olarak etkileyebilecek gezegen etkisi karşıt burcunuzda ilerlemeye başlayan Neptün’den geliyor. Bu yıl özellikle 25 – 28 Ağustos doğumlu Başak’lar Neptün’ün dalgınlık, halsizlik, yorgunluk ve kafa bulandıran etkisi altına alacaktır. Dikkatsizlikten kaynaklanan kazalar veya sakarlıklar yaşayabilirsiniz. Gücünüzün çekildiğini veya bir şekilde pasifize olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu transit etkisindeyken ilaç kullanımına veya sebebi belirlenemeyen rahatsızlıklara karşı daha dikkatli olmalısınız. Sağlık sorunlarıyla karşılaşırsanız ciddiyetle ele almalı, ihmalkâr olmamalısınız.
Plüton’un destekleyici etkisi genel olarak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Ancak yılın ilk yarısındaki Jüpiter geçişi sizin de bazı konularda huzursuz ve dengesiz davranabileceğinize işaret ediyor.
Yılın ilk yarısında Jüpiter burcunuzla uyumlu açı içine girerek olumlu desteği ile koruyucu etkiler getirecektir.
2 Şubat – 12 Mart arasında karşınıza çıkan kişiler veya olaylar size gerginlik verebilir. Mars’ın burcunuzdan geçeceği 15 Ekim – 7 Aralık arasında enerjiniz yükselecektir. Ancak Neptün karşıtlığının tam hissedileceği 18 – 22 Ekim günleri arasında özellikle dalgınlıktan kaynaklanabilecek sorunlara karşı dikkatli olmalısınız.
Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
2013 yılında Merkür 23 Şubat – 17 Mart; 26 Haziran – 20 Temmuz ve 21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün su elementlerinde geri hareket yapacağı bu dönemlerde birtakım gecikmeler, aksaklıklar, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir, sabırlı olmalısınız.
23 Şubat ile 17 Mart arasında gerçekleşecek yılın ilk geri hareketi sizi eşiniz, ortaklarınız ve karşınıza çıkan kişilerle paylaşımlarınızda etkisi altına alabilir. Bu dönemde yazılı ve sözel iletişimlerde daha mantıklı, akılcı davranmaya çalışmalısınız; yanlış anlaşılma riski fazla olabilir.
26 Haziran – 20 Temmuz arasındaki geri hareket süresince sosyal paylaşımlarınızda, organizasyonel çalışmalarınızda birtakım gecikmeler ve aksaklıklarla karşı karşıya bırakabilir. Önemli işlerinizi Merkür retrosundan önce bitirmenizde yarar var.
21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasındaki yılın son Merkür retrosu size eğitsel ve iletişimsel alanda gecikmeler, sıkışma ve daralmalar yaşatabilir. Yakın çevre, akraba veya kardeşlerle ilişkilerde problemler söz konusu olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git