Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

2014 Boğa Burcu Yıllık Yorumu

2014 Boğa Burcu Yıllık Yorumu
21 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 960 kez okundu.

2014 yılında boğa burçlarını neler bekliyor, aşk, sağlık ve aynı zamanda ise iş hayatlarında 2014 yılında neler olacak gelin hep beraber öğrenelim.

Önümüzdeki 2,5 yıl sizin gibi güvene ve istikrara önem veren Boğa burcu açısından kritik bir önem taşımakta. Bu süre boyunca, 2015’e kadar Satürn karşıt burcunuz Akrep’te ilerlerken, özellikle iş ve para konularında daha sabırlı olmaya gayret etmelisiniz. Satürn’ün karşıt açısı her zaman için bekletici ve geciktiricidir. Bu önemli transit altında sizi bağlayan ilişkiler, anlaşmalar ve evlilik gibi konularda, daha önceden varsaydığınız imkanları ve rahatlıkları eskisi gibi bulmanız pek mümkün olmayabilir. Dünyanın içinden geçtiği sürece bakıldığında da, kaynakların kısıtlandığını, ekonomik koşulların parlak olmadığı görülmekte. Özellikle iş hayatında bu dönemde önemli bir dönüşümü gerçekleştirmeniz ve kendi kaynaklarınızı sağlama almanız gerekebilir. Kişisel yeterliliğinizi artırmalısınız zira Satürn’ün bu geçişi dışsal nedenler ve ortaklaşa konular ya da karşıtlıklar yüzünden bütçenizi, birikimlerinizi, yatırımlarınızı, genel olarak para durumunuzu daha dikkatli kullanmanızın gerekli olacağını anlatıyor. Nitekim bu temaları 2012’nin ikinci yarısından itibaren hissetmeye başlamış olmalısınız.
Bu süreçte, daha önceden ortaklık yaptığınız kişiler artık size fırsattan çok bir yük gibi gelmeye başlayabilir. Ortaklaşa konularda yükler artabilir. Sizin olmasını istediğiniz, bir an önce gerçekleşmesini arzuladığınız durumlarda Satürn engeller, kısıtlamalar hatta blokajlar çıkarabilir. Tüm bu nedenlerden ötürü, bu süreçte aşırı beklentilerinizi en aza indirmeli ve bütçenizi yeniden gözden geçirmelisiniz.
Satürn’ün kısıtlayan ve engelleyen doğası ikili ilişkiler, anlaşmalar ve evlilik konularında da gerçekçi olmayı gerektirmekte. Neyse ki bu dönemde Jüpiter size bazı destekler de sunmakta. Fırsatları, gelişmeyi ve zenginleşmeyi anlatan Jüpiter 26 Haziran’a kadar İkizler burcunda kalarak, kendi gelir kaynaklarınızı, ticari yeteneklerinizi daha iyi kullanarak, nakit durumunuzu korumakta. Jüpiter’in bu yardımı özellikle geçen senelerde başlatmış olduğunuz bir takım girişimleri de kullanarak, elinizdekileri daha iyi kullanabileceğinizi anlatmakta. İşe ait konularda yabancılardan doğan destekler ya da imkanlar olabileceği gibi, kendi yeteneklerinizi de kullanarak, kazanç yollarınızı çeşitlendirebileceksiniz.
26 Haziran sonrasında bu kez Jüpiter size daha çok yakın çevrenizden, muhtemelen ailenizden, sevdiklerinizden gelen gelişmelerle rahatlatmaya devam edecek. Jüpiter’in Yengeç burcundan geçişi olumlu çevresel değişiklikler, kardeşlerden ya da aileden gelen olumlu haberler, destekler ve sizi zihnen yumuşatan, eğitim açısından da daha meraklı ve verimli kılan bir döneme işaret etmekte. Yılın ikinci yarısında eğitsel imkanlar, daha fazla seyahat, konuşma ve yazışmalar günlük hayatınızı ve düşüncelerinizi pozitif kılmakta. Bu dönemde yapacağınız anlaşmalar, yabancılarla işbirliği, sözleşmeler sayesinde Satürn’ün engellerini daha iyi dengeleyebileceksiniz.
Pluton da burcunuzla uyumlu kalmakta. Pluton her zaman köklü yenilenmeyi, derinden gelen dönüşümü ve kendimizi yenileme çabamızı anlatır. Bu durumda, özellikle 29 Nisan- 3 Mayıs doğumlu olan Boğa’lar kendilerini bloke eden durumlarla yüzleşmekle birlikte, güçlerini yeni alanlara yöneltebilirler. İçerisinde yeniden yapılan getiren durumlar, özellikle iş hayatında finansal açıdan ortaklıklar alanında gündeme gelebilecek değişiklikler sayesinde finansal gücünüzü ve kendinize olan güveni tazeleyebileceksiniz. Pluton sayesinde güçlü ve etkin kişilerden destek almak, onlarla işbirliği içerisinde olmak da parasal durumunuzu yakından etkileyecektir. Pluton aynı zamanda içerisinde yabancıların olduğu konularda sizi daha gayretli ve kararlı kılmakta. İçinde bulunduğunuz şartları yenilemeye özen göstermektesiniz.
Geçtiğimiz yıl Balık burcuna ilerleyen Neptün burcunuzla olan uyumunu sürdürmekte. Neptün daha çok yaratıcı konulara, özellikle içerisinde sanatın ve hayal gücünün olduğu konulara akıcılık ve daha güçlü bir ilham getirmekte. Özellikle  21-26 Nisan doğumlu Boğa’lar Neptün’ün gevşeten, daha ruhsal kılan yönlerini çok daha fazla hissedebilirler. Bugünlerde doğanlar hayata karşı daha anlayışlı ve toleranslı bakarak, zor koşulların karşısında olsalar bile güçlü bir uyum ve kendi kendilerini rahatlatan imkanlar içerisinde gözüküyorlar. Kuşkusuz Neptün gerçekleri olduğu gibi değil de, daha çok ilham aldığımız, ya da hayalini kurduğumuz şeyler üzerinden gösteren bir gezegen olduğu için, bu dönemde doğanların içlerinde bulundukları süreci daha dikkatli değerlendirmeleri ve sadece boş hayallere dayanmamaları da gerekmekte.
İş, para ve kariyer olanakları
Son birkaç yıldır hayatınızda önemli değişiklikler meydana gelmeye başladı. Değişikliğe kolay kolay yanaşmayan Boğa ve yükselen burcu Boğa olan kişilerin hayatında beklenmedik olaylar, yeni oluşumlar yaşanıyorı. Uranüs’ün Koç burcunda devam eden transiti sizi kontrolünüz dışında gelişen koşullarla uğraşmak durumunda bırakmaya devam ediyor. Günlük yaşam rutinlerinizde, mesleğinizle veya parasal alanla ilgili konularda ani olaylarla karşılaşmış, hatta hiç hesapta olmayan alanlarda yeni riskler almış olabilirsiniz. Artık hayatın değişken koşullarına uyum göstermeyi öğrenmek ve esneklik kazanmak durumundasınız.
Geçtiğimiz iki yıl boyunda yeteneklerinizi çalışma hayatınızda gerektiği şekillerde kullanmanız için sizi sıkıştıran Satürn’ün Ekim 2012’den itibaren Akrep burcuna geçmesiyle iş hayatınızda biraz rahatlama hissetmiş olmalısınız. Ancak Satürn’ün karşıt burcunuzda yapacağı bu 2,5 yıllık transit size kişisel anlamda değiştirmek istemediğiniz yönlerinizi artık bir dönüşümden geçirmeniz gerektiğini hatırlatacaktır. Özellikle 24 Nisan – 1 Mayıs arasında doğmuş olan Boğa’lar ve yükselen Boğalar bu transitin etkilerini 2013 yılında yoğun olarak hissedecekler.
2013 yılında ortaklıklarda ve başkalarına bağlı olduğunuz konularda daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekiyor. Eşinizle, ortağınızla, karşınıza yeni çıkan veya hâlihazırda karşınızda bulunan kişilerle her türlü ilişkilerinizde kısıtlayıcı durumlar gündeme gelebilir. Paylaşımlarınızda sınırlarınızı düzgün bir şekilde belirlemek, sabırlı ve ciddi hareket etmek durumundasınız. Ortaklıklar bir test sürecinden geçebilir. Sağlam olan ortaklıklar daha da güçlenebilir, ancak zayıf olanlar sonlanma aşamasına gelebilir.
Jüpiter’in İkizler burcundaki transiti yılın ilk yarısında size maddi konularda kazançlarınızı çoğaltma imkânı getirmeye devam edecektir. 12 yılda bir kez gelen bu transiti yeteneklerinizi değerlendirmek ve kazançlarınızı çoğaltmak için akıllıca değerlendirmelisiniz.
Yılın ikinci yarısında Jüpiter sizi her türlü iletişim, eğitim ve bilgi alışverişlerinizde destekleyecektir. Kısa seyahatlerden, akraba veya kardeşlerden gelen şanslarınız olabilir. Eğitsel alanda yeni girişimler yapabilirsiniz.
Plüton’un sizin gibi toprak elementinden olan Oğlak burcunda devam eden transiti ise 29 Nisan – 1 Mayıs arasında doğmuş olan Boğa’lar için destekleyici olacaktır. Yurtdışıyla veya yabancılarla ilgili gelişmeler, seyahatler, hukuk ve akademik alandaki çalışmalar sizin ufuklarınızı daha da genişletmenizi sağlayacaktır.
Neptün’ün burcunuzu destekleyen transiti sizi sosyal alanlarda, grup faaliyetlerinde ve geleceğe yönelik umutlarınızda daha olumlu yaklaşımlar içine sokacaktır. Yaratıcılık gerektiren konularda, sanatsal faaliyetlerde daha verimli olabilirsiniz.
12 Mart – 20 Nisan arasında kontrolünüz dışında gelişen olaylar karşısında yön belirlemekte zorlanabilirsiniz. 20 Nisan – 31 Mayıs arasında Mars’ın burcunuzda yapacağı transit enerjinizi yükseltebilir. Ancak Mars ve Satürn arasındaki karşıtlığın yaratacağı gerilim sizi harekete geçmek ve gerektiği şekilde davranmak konularında bloke edebilir. İnat etmek yerine, çözüm üretmeye odaklanabilirsiniz.
31 Mayıs – 13 Temmuz arasında tüm enerjinizi maddi kazançlarınızla ilgili konulara odaklamanız gerekebilir. Masraflarınız çoğalabilir, dolayısıyla gelirinizi de artırmak için daha fazla enerji harcamak durumunda kalabilirsiniz.
16 Ağustos – 11 Eylül arasında iş hayatınız, çalışma ortamınız Venüs transiti sayesinde olumlu etkiler altında olacaktır.
Maddi konularda 9 Mayıs – 3 Haziran arasında ve 7 Ekim – 5 Kasım arasındaki zaman diliminde Venüs desteğini alabilir, kazançlarınızda artış sağlayabilirsiniz.
Aşk, evlilik ve ilişkiler
2013 yılında evlilik ve ilişkilerinizle ilgili konularda ciddi testlerden geçebilirsiniz. Karşıt burcunuz olan Akrep’e geçen Satürn tüm Boğa ve Yükselen Boğa’ların ikili ilişkilerinde ve karşılarında bulunan kişilerle paylaşımlarında daha fazla sorumluluk üstlenmelerini isteyecektir. Akrep burcunun dönüştüren enerjisini göz önüne almak gerekirse, Satürn eskimiş ve zamanını doldurmuş temaları sonlandırıp, yeniden yapılandırmanızı talep edecektir. Değişmesini istemediğiniz durumlarda ısrarcı davranmak bu süreci zorlaştırabilir. Özellikle 24 Nisan – 1 Mayıs arasında doğmuş olan Boğa’lar bu etkiyi 2013 yılında daha fazla hissedecekler.
2013 yılında en olumlu desteği ufuklarınızı genişletmeniz yönünde size destek veren Plüton’dan ve hayal gücünüzü genişletmenizi sağlamaya çalışan Neptün’den alabilirsiniz.
Şans gezegeni Jüpiter özellikle yılın ikinci yarısında size yakın çevrenizle ve arkadaşlarınızla paylaşımlarınızdan gelecek güzel imkânlar sağlayacaktır. 3 – 27 Haziran arasında Venüs’ün güzel transiti bu temaları daha da güçlendirecektir.
Aşk gezegeni Venüs’ün burcunuzla uyumlu kaldığı dönemlerde, beraberlikleriniz daha akıcı ve zevkli olabilir. 2013 yılında Venüs’ün burcunuzdan geçeceği 15 Nisan – 9 Mayıs arasındaki dönemde ikili ilişkilerde keyifli paylaşımlar içine girebilirsiniz.
22 Temmuz – 16 Ağustos arasında aşk hayatınız hız kazanabilir. Bu dönemlerde yeni tanışmalar hayatınıza mutluluk katarken, var olan beraberlikler de olumlu etkilenebilir.
15 Ekim – 7 Aralık arasında da Mars etkisiyle ilişkilerinizde tutku ve heyecanın yüksek olabilir.
Sevgi gezegeni Venüs’ün 21 Aralık’tan itibaren Oğlak burcunda geri harekete başlayacak oluşu, yurtdışı bağlantılı konu veya kişilerle ilişkilerinizde birtakım aksaklıklar yaşamanıza sebep olabilir.
Sağlık
2013 yılında sağlık konusunda en fazla dikkat etmenizi gerektiren etki Akrep burcunda ilerleyen Satürn karşıtlığından geliyor. Yükselen burcu Boğa olan kişiler ve 24 Nisan – 1 Mayıs arasında doğan Boğa’lar diş, kemik, iskelet sistemi ve romatizmal ağrılar hissederlerse bunu ihmal etmemeliler. Beden sağlığınızı ilgilendiren konularda daha ciddi ve sorumlu yaklaşımlar içinde olmalısınız. Satürn yalnızlık ve depresyon gibi etkiler de getiren bir gezegendir. Bu sebeple sosyal hayata da önem vermeniz ve yaşam enerjinizi yüksek tutmaya çalışmanız doğru bir yaklaşım olacaktır.
20 Nisan – 31 Mayıs arasındaki süreçte enerji ve mücadele gezegeni Mars burcunuzda ilerleyecek. Bu dönemde kendinizi daha enerjik ve girişken hissedebilirsiniz. Ancak Satürn’ün de karşıt burçtaki konumu nedeniyle istediğiniz kadar rahat hareket edemeyebilirsiniz. İnatlaşma, zıtlaşma, ısrar gibi enerjinizi bloke edecek davranışlar sizi gerginleştirebilir. Daha yumuşak ve uyumlu hareket etmeye çalışabilirsiniz. Bu etki 28 – 29 – 30 Nisan günlerinde çok daha zorlayıcı olabilir.
Venüs etkisiyle 16 Ağustos – 11 Eylül arasında sağlık alanında çok daha iyi hizmet alabilirsiniz. Kendinizi daha mutlu ve sağlıklı hissedebilirsiniz.
Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
2013 yılında Merkür 23 Şubat – 17 Mart; 26 Haziran – 20 Temmuz ve 21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Bu dönemlerde birtakım gecikmeler, aksaklıklar, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir.
23 Şubat ile 17 Mart arasındaki yılın ilk geri hareketi süresince sosyal paylaşımlarınızda, organizasyonel çalışmalarınızda birtakım gecikmeler ve aksaklıklarla karşı karşıya bırakabilir. Önemli işlerinizi Merkür retrosundan önce bitirmenizde yarar var.
26 Haziran – 20 Temmuz arasındaki Merkür retrosu sizi eğitsel ve iletişimsel alanda gecikmeler, sıkışma ve daralmalarla karşı karşıya bırakabilir. Yakın çevre, akraba veya kardeşlerle ilişkilerde problemler yaşayabilirsiniz.
21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan yılın son Merkür retrosu eşiniz, ortaklarınız ve karşınıza çıkan kişilerle paylaşımlarınızı etkisi altına alabilir. Bu dönemde yazılı ve sözel iletişimlerde daha mantıklı, akılcı davranmaya çalışmalısınız; yanlış anlaşılma riski fazla olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git