Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

2014 Kova Burcu Yıllık Yorumu

2014 Kova  Burcu Yıllık Yorumu
21 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 755 kez okundu.

2014 yılında kova burçlarını neler bekliyor hayatlarında neler olacak öğrenmek için yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

2013’e genel bakış

Son iki yılda belirli bir istikrar ve denge ile ilerlediğiniz konularda, şimdi 2015’e kadar olan süreçte daha çetin, mücadele içeren bir döneme girdiniz. Adeta bir dağın zirvesine ulaştınız ancak zirvede çok uzun süre kalamazsınız. Zira hayat hep bir değişim ve yenilenme içerir. Yükselenler inerler, inenler de yeniden yükselişe geçerler. Öyle gözüküyor ki bu dönemde tüm Saka’lara özellikle iş hayatında daha güçlü ve soğukkanlı olmayı öğrenme gereği var. Nitekim bu durumun etkilerini geçtiğimiz yaz aylarından bu yana hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Ortaklı durumlar, içerisinde finansal yönetim ve iş hayatına ait değişik sorumlulukların olduğu konularda daha fazla yük alma durumu içerisindesiniz. Özellikle yükselen burcu Saka olanlar için Satürn sizden aslında 7 yıl sonra nerede olmak istediğinizi yeniden ele almanızı, en azından bu yeni hedefi tasarlamanızı, aslında işte yükselişin tamamlandığını ve geleceğe yönelik yeni ve daha kişisel bir rotanın çizilmesinin gerekli olduğunu anlatmakta. Bu yeni farkındalık boyutunda kendinizi hırpalamaktansa, elinizdekilerin en iyisini yapmaya gayret etmelisiniz. Nitekim 2015 geldiğinde zaten bu yeni hedeflere geçş yapmış olacaksınız.
Şansı, gelişmeyi ve zenginlikleri gösteren Jüpiter, bu yıl 26 Haziran’a kadar İkizler burcunda kalarak kendinizi geliştirme, yeni bir şeyler öğrenme ve hayattan keyif alma konusunda güzel imkanlar sunmakta. Jüpiter’in üçgen açıları havada uçuşan şeyler gibidir, fırsatları sizin yakalamanızı ve kullanmanızı gerektirirler. Çoğu zaman güzel zamanları rehavet içerisinde hiçbir şey yapmadan geçiririz. Bu nedenle, en azından yılın ilk yarısında hayatınıza yansıyan aşk, keyifler, çocuklarla ilgili konular ve tüm yaratıcı süreçlerde kendinizi geliştirebileceğiniz ve hayattan memnun olabileceğiniz süreçler olduğunu farketmelisiniz. Zira böylece, Satürn’ün getirdiği ağır baskıları dengeleyebiliyorsunuz. 26 Haziran sonrasında Jüpiter bu kez çalışma hayatınızı, iş ortamınızı anlatan eve ilerleyecek ve 2014 ortalarına kadar da orada kalacak. Bu nedenle yılın ikinci yarısında daha fazla çaba, çalışma, gayret ve efor söz konusu. Bu durum ister istemez fazla mesaiyi ve bir dizi angarya konuyu da beraberinde getirebilir. Yine de iş alanında yeni bir şeyler öğrenmek mümkün. Özellikle yeni iş arayan Saka’lar açısından bu daha geliştirici bir fırsat da sayılabilir. Benzer şekilde, işte eğitim, yabancılarla temas, daha fazla yolculuk söz konusu olabilir.
Bu yıl burcunuzu olumlu yönde etkilemeye devam eden diğer bir gezegen ise Uranüs. 2010 yılından bu yana Koç burcunda ilerleyen Uranüs, sizi pek çok konuda daha özgün, yaratıcı ve bağımsız kılmakta. Uranüs reforme eden, değiştiren, yenileyen ve sonuçta bizi bireysel anlamda daha özgün kılan bir güçtür. Bu dönemde olumlu açısı altında, özellikle 24 Ocak – 1 Şubat arasında doğan Saka’ları güçlü bir şekilde etkiliyor. Uranüs’ün bu yapıcı transiti altında hayatınıza giren pek çok değişikliğin sizi rahatsız etmeden geliştiğini söyleyebiliriz. Özellikle kendinizi yaratıcı yönde ifade ettiğiniz bir konuda, kişiliğinizi daha iyi anlatabileceğiniz olanaklar bulabilirsiniz. Bu yeni olanaklar size özellikle zekanızı kullandığınız alanlardan ve sosyal konulardan gelmekte. Kendi potansiyelinizin daha yüksek olduğunu farkedebileceksiniz ve bu yeni farkındalık sizi daha özgür kılarken, düşüncelerinizi çok daha radikal biçimde ortaya koyabilir ve başkalarını da sosyal alanda etkileyebilirsiniz.
İş, para ve kariyer olanakları
2013 yılı Saka ve yükselen burcu Saka olanlar için mesleki anlamda oldukça önemli bir yıl olacaktır. Geçen iki yıl süresince yaptığınız ciddi ve sorumluluk gerektiren çalışmalarınızda aslında bu yılın altyapısını bir şekilde hazırlamış olmalısınız. Satürn’ün 2012 Ekim ayından itibaren Akrep burcuna geçmesi Saka’lar için kariyer, meslek hayatı ve gelecek hedefleri bakımından büyük önem taşıyan yaklaşık 2,5 yıllık bir dönemi başlattı. 2015 Ocak ayına kadar sürecek olan bu dönemde mesleki alanda yeniden yapılanma yönünde test edilebilirsiniz. Ayrıca devletle ilişkiler, finansal kontrol ve planlama konularında sahip olduğunuz gücü daha iyi kullanmaya özen göstermelisiniz. Kariyer çizginizde tepeye ulaştığınızı da fark etmek ve önünüzdeki 7 yılı düşünmek durumundasınız.
2013 yılı içinde Satürn’ün Akrep burcundaki transiti 24 – 31 Ocak arasında doğmuş olan Saka’ları kişisel anlamda oldukça zorlayabilir. Yılın ilk yarısında burcunuzla uyumlu bir transit içinde olan Jüpiter yaratıcı çalışmalarınızda ve spekülatif konularda destekleyici olacaktır. Ancak riskli yatırımlara girmekten kaçınmalısınız. 2012 Şubat ayından bari maddi konularınızı etkisi altına almış olan Neptün transiti nedeniyle paranızı doğru yönde kullanmak ve harcamakta başarılı olmayabilirsiniz. Uzun yıllar devam edecek bu etki yaratıcılık ve vizyon gerektiren konulardan gelecek kazançlarınızı çoğaltabilir. Ancak para yönetiminizde gerçekçi olmanız ve planlı hareket etmeniz gerekiyor. Birikimlerinizi değerlendirirken parlak bir yatırım gibi görünen projelere veya kişilere kapılma riski size kayıplar getirebilir. Para kazancınızı nasıl değerlendireceğiniz konusunda yanlış kararlar almamaya özen göstermelisiniz.
2013 yılının ikinci yarısında Jüpiter sizi çalışma ortamınızda, işle ilgili konularda ve hizmet koşullarınızda daha olumlu yönde destekleyecektir. Yaklaşık bir yıl devam edecek bu transitin getireceği fırsatları başarılı bir şekilde değerlendirebilirseniz, kariyerinizle ilgili yükselme elde etme imkânına da sahip olabilirsiniz.
Plüton’un 2088 yılından beri bilinçaltınızda etkisini göstermeye başlayan dönüştürücü etkisi bu yıl da devam ediyor. Önünüzdeki dönemde kendinizi büyük bir amaca, çalışmaya veya konuya adayarak verdiğiniz hizmetler zaman zaman üzerinizde büyük bir baskı varmış gibi hissetmenize neden olabilir.
Uranüs’ün etkisi bu yıl da zihinsel olarak kendinizi geliştirmek, yenilemek ve eğitsel alanda yeteneklerinizi cesurca ortaya koymak yönünde size olumlu destek verecektir.
Mars’ın burcunuzda ilerleyeceği 2 Şubat’a kadar kişisel ilişkilerinizde ve girişimlerinizde daha cesur ve enerjik olabilirsiniz.
2 Şubat – 12 Mart arasında harcamalarınızı ve paranızı kullanma şeklinizi kontrol altında tutmalısınız. 26 Şubat sonrasında Mart ortasına kadar Venüs desteği ile gelirinizde bir miktar yükselme olabilir.
3 – 27 Haziran arasında iş hayatınız ve çalışma arkadaşlarınızla paylaşımlarınız Venüs’ün pozitif etkisi altında olacaktır.
13 Temmuz – 28 Ağustos arasında tüm enerjinizi çalışma hayatınıza ve iş konularına odaklamanız gerekebilir. Yorucu bir dönem içine girebilirsiniz.
11 Eylül – 7 Ekim arasında Venüs kariyer alanında size olumlu etkiler getirebilir. Üstlerinizle ilişkilerinizde yumuşama ve pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. 15 Ekim – 7 Aralık arasındaki dönemde ortak finansal alanda hareketlenme olabilir. Harcamalar ve ödemelerle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.
Aşk, evlilik ve ilişkiler
Haziran 2013 ‘e kadar şans gezegeni Jüpiter sizi yılın aşkta en şanslı burcu yapıyor. Size keyif veren konularda, arkadaş ilişkilerinizde ve aşk hayatınızda birbirinden güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir aşk başlayabilir, eğer varsa var olan ilişkinizde daha mutlu olabilirsiniz. Evli Saka ve yükselen Saka’lar bu dönemde çocuk sahibi olabilirler. Çocuklarla ilişkilerinizde her zamankinden daha iyi olacaktır.
Uranüs’ün de Koç burcunda yaptığı transit yakın çevre ve akrabalarınızla paylaşımlarınıza heyecan katmaya devam ediyor. Eğitsel ve iletişimsel alanda farklı kişilerle, heyecan verici etkileşimler içine girebilirsiniz. Kısa seyahatler hayatınıza çok şey katabilir, düşünce şeklinizi değiştirebilir.
Aşk gezegeni Venüs’ün burcunuzla uyumlu kalacağı dönemlerde aşkta ve size keyif veren konularda pozitif etkiler altında olacaksınız.
2 – 26 Şubat arasındaki dönemde Venüs burcunuzda ilerlerken kendinizi daha mutlu ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Çevrenizle ilişkilerinizde daha olumlu etkiler altında olacaksınız.
22 Mart – 15 Nisan arasında yakın çevrenizle olan bağlantılarınız keyif verecektir, kısa yolculuklara çıkabilirsiniz.
9 Mayıs – 3 Haziran arasındaki dönemde aşk hayatınızda ve ilişkilerinizde aradığınız mutluluğu yakalayabilir ve partnerinizle çok güzel zaman geçirebilirsiniz.
27 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasındaki dönemlerde ikili ilişkilerinizde veya evliliğinizde güzel etkiler altında olacaksınız. Eşinizle ya da birlikte olduğunuz partnerinizde aranızdaki tutku yüksek olacak, paylaşımlarınız artacaktır. 16 Ağustos – 11 Eylül döneminde seyahatler, yabancı kültürlerle ilgili konular ilgi odağınızda bulunabilir.
Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha tutkulu ve hareketli olabilirsiniz. 2 Şubat’a kadar kişisel olarak daha enerjik ve girişken olabilirsiniz.
31 Mayıs – 13 Temmuz arasında aşk hayatınız hareketleniyor. 28 Ağustos – 15 Ekim döneminde ortaklık ve ilişkilerinizde heyecan ve tutku yükselebilir. Tepkilerinde yükseleceği bu dönemde gereksiz çatışmalardan uzak durmalı, tahrik edici olmamalısınız.
Sağlık
2013 yılında özellikle 24 – 31 Ocak arasında doğmuş olan Saka’ların sağlıklarına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Satürn’ün 2012 yılının Ekim ayında Akrep burcuna girmesi omurga, kemikler, dişler ve sinir sistemini ilgilendiren rahatsızlıkları gündeme getirebilir. Sağlık konularında ihmalkâr davranmamalısınız. Mesleki konulardan kaynaklanabilecek aşırı yorgunluk ve fiziksel bitkinliklere karşı kendinizi daha fazla güçlendirmeli, yaşam enerjinizi yüksek tutmalısınız. Plüton’un da gizli kalmış bir alandan yaptığı transit etkisiyle bilinçaltınızda sizi psikolojik olarak tüketen konular nedeniyle sinirleriniz yıpranabilir.
Neyse ki şans gezegeni Jüpiter genel olarak bu yıl koruyucu etkiler getiriyor. Yılın ilk yarısında burcunuzla uyumlu transit yapacağı için sizi rahatlatacaktır. Yılın ikinci yarısında Yengeç burcuna geçen Jüpiter sayesinde sağlık hizmetlerinden ve tedavilerden çok daha iyi koşullarla faydalanabilirsiniz.
Mars’ın zorlayıcı bir transit içinde olacağı 13 Temmuz – 28 Ağustos arasında kendinizi aşırı yoracak veya tüketecek işler nedeniyle hastalanma riski içine girebilirsiniz. İstirahatınıza zaman ayırmayı ihmal etmeyin.
Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
Merkür bu yıl içinde 23 Şubat – 17 Mart; 26 Haziran – 20 Temmuz ve 21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün su elementlerinde geri hareket yapacağı bu dönemlerde birtakım gecikmeler, aksaklıklar, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir. Aceleci olmamalısınız.
23 Şubat ile 17 Mart arasındaki yılın ilk geri hareketinde maddi alanda ve parayla ilgili konularda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kazançlarınızla, elinize geçmesini beklediğiniz parayla veya harcamalarınızla ilgili aksaklıklar olabilir.
26 Haziran – 20 Temmuz arasındaki geri hareket çalışma hayatınızı ve iş arkadaşlarınızla paylaşımlarınızı etkileyebilir. Hizmet verdiğiniz veya aldığınız konularla ilgili yazılı ve sözel iletişimsel problemler ortaya çıkabilir. Merkür retrolarında ciddi çalışmalar içinde olmalı, ayrıntıları tekrar gözden geçirmeli ve iyi bir plan eşliğinde hareket etmelisiniz.
21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasındaki yılın son Merkür retrosunda kariyer, mesleki bağlantılar ve toplumsal statünüzle ilgili konularda birtakım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde üstlerinizle ilişkilerinizde dalgınlıktan sebeplerden kaynaklanan kayıplar, yanlışlıklar sizi zor durumda bırakabilir. İletişimlerinizde daha mantıklı, akılcı ve sorumlu yaklaşımlar içinde olmaya çalışmanız gerekiyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git