23 Ekim 2014, Perşembe
Son Konular
Anasayfa » Güncel Moda » 2014 Sonbahar Aylarında Kıyafet Seçimi

2014 Sonbahar Aylarında Kıyafet Seçimi

Sonbahar ve ilkbahar gibi ara mevsimler kıyafet tercihlerinde oldukça sıkıntı yaratır. Kalın giyildiğinde terleten, ince giyildiğinde üşüten kıyafetler, birçok hastalığa da davetiye çıkarır.

Bu mevsimlerde nasıl giyinmemiz gerektiğini iyi bilmeliyiz. 2014 sonbahar aylarında kıyafet seçimi aslında tüm alışveriş mağazalarına yansıtılır. Sezon kıyafetleri sadece modayı değil nasıl giyinmemiz gerektiği hakkında da bilgi verir.
Sonbaharda kıyafetlerimiz ne ince olacak ne de kalın. Opak çorapların kullanılması en doğru mevsimlerden olan sonbaharda, etek ve elbiselerimizin hatta şortlarımızın bile altına giyebiliriz. Üzerimize kot yada deri ceket almalı, tunik ve bluzlarımızı kalın penye ve uzun kolludan yana tercih etmeliyiz.

2014 sonbahar aylarında kıyafet seçimi uzun ve vücudu saran modellerden yana olmalıdır. Havanın ısı decerecesine göre bir şal ve bir şapka ile kıyafetlerimizi renklendirebiliriz. Genelde bu mevsimde çantanın ve takıların pek önemi olmasa da en vazgeçilmez aksesuarımız olan ayakkabılarımızın önemi büyüktür.

Çizmelerin yavaş yavaş çıktığı ama botların çoktan kullanılmaya başlandığı sonbaharda, babetler de tercih edilebilir.
2014 sonbahar aylarında kıyafet seçimine dikkat etmeliyiz ki hem tarzımızı hem sağlığımızı koruyalım. Terleyecek kadar kalın, üşüyecek kadar da ince giyinmemeliyiz. Yanımızda her zaman üzerimize alabileceğimiz bir şal yada hırka bulundurmalıyız.
Ayrıca bu aylarda tercih edebileceğimiz şal ve şapkalar da kıyafetlerimizin ayrı bir tamamlayıcısı olacak tarzınıza tarz katacaktır.
Renkli ve desenli opak çoraplar tercih etmeli, en gösterişli bot ve butiklerimizle sade kıyafetlerimizi şık bir tarza dönüştürebiliriz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>