Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

2014 Yengeç Burcu Yıllık Yorumu

2014 Yengeç Burcu Yıllık Yorumu
21 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 700 kez okundu.

Yengeç 2014 yılı burç yorumlarını ve aynı zamanda ise merak ettiğiniz bütün konuları yazımızda bulabilirsiniz.

2013’e genel bakış
2013, özellikle ikinci yarısı yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanabileceğiniz güzel fırsatlar sunuyor. 26 Haziran’da Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ile birlikte, kişisel gücünüzü başarılı şekilde değerlendirebileceksiniz. Bu aşamada, daha çok bir hazırlık dönemindesiniz, özellikle yükselen Yengeç’ler açısından yılın ilk yarısı bir bekleme ve hazırlanma imkanı sağlamakta. Bu sürede geçmişten kalan şeyler hayatınızdan çıkarken, yerine yenilerini koyma arayışı içerisindesiniz.
Bu dönemde, 2015 yılına kadar Satürn’ün burcunuzla uyumlu hale gelmesi özellikle iş ve mesleki konular açısından avantajlı bir durumda olduğunuzu anlatmakta. Sorumluluk ve disiplin gezegeni burcunuzla uyumlu durumda kalırken, iş hayatında daha dengeli ve istikrarlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Adeta otomatik bir pilota bağlanmış gibi hareket etmeniz bile mümkün ancak böyle bir dönemde gelişmekte olan fırsatlara karşı kayıtsız kalmamalı ve ortaya çıkan dengeyi kendinizi geliştirmek için kullanmaya bakmalısınız. Akrep burcundaki Satürn önemsediğiniz, kişisel açıdan zevk aldığınız bir konuyu, hobiyi ciddi şekilde ele alabileceğinizi göstermekte. Bu dönemde disiplin ve sorumluluk almaktan çekinmeyecek, hatta zevk aldığınız konuları bile bir sorumluluk alanı haline dönüştürebileceksiniz. Ayrıca bu dönemde çocuğunuzun konuları ile daha yakından ilgilenebilir, bazı konularını kendinize sorumluluk edinebilirsiniz. Ancak bu konum aynı zamanda aşkta ve sevgi ilişkilerinde yeteri kadar yakınlaşamamaya, soğumaya ve bazı endişelere, aşktan keyif almakta zorlanmaya da işaret edebilir. Kendinizi aşırı kasmamalı ve yaratıcı bir konu üzerinde çalışıyorsanız, bunu kendiniz için bir yük haline getirmemeye bakmalısınız. Her durumda Satürn transiti altında kendinizi duygusal açıdan daha iyi konsantre edebileceğiniz, kişisel yeteneklerinize, tutku duyduğunuz konulara ciddi bir biçimde yönelebileceğiniz imkanlarınız olacak.
2010 yılında Koç burcuna ilerleyen Uranüs de sizi, özellikle kariyer alanında daha cesur ve özgür kılmaya başladı. Bu sürecin önümüzdeki yıllarda da devam ettiğini görüyoruz. Meslek, şöhret ve tanınma evinizdeki Uranüs, kariyerinize önemli sıçramalar, ani olaylar ve kendi yeteneklerinizi daha cesur biçimde test edebileceğiniz fırsatlar sunuyor. Belki bu durum 2010 yılında çok ani ve sarsıcı biçimde geliştiği için hayatınızı altüst etmiş gibi gözükse de, aslında, şimdi Uranüs’ün ritmine ve sürprizlerine alışmış durumdasınız. Uranüs aniden sarsarak uyandıran, insanı şoke ederek özgürleştiren, bağımsız kılan bir gezegendir. Hayatımıza yenilenme ve özgürleşme getirir. Bu nedenle, son yıllarda sizi harekete geçiren, daha bağımsız ve farklı kılan durumlara karşı direnç göstermemeli ve kendinizi yenilemeye devam etmelisiniz. Sürprizler hayatınızın bir parçası haline gelirken, bu durumdan özellikle 26 Haziran- 4 Temmuz doğumlu Yengeç’ler fazlasıyla etkilenmekteler. Eğer bugünlerde doğmuşsanız, 2013 size yenileyici ve uyandırıcı deneyimler getiriyor. Aynı zamanda bu dönemde otorite figürleri ya da babanızla olan ilişkinize dikkat etmelisiniz. Kendi kişisel gücünüzü ve iradenizi ortaya koyarken, bazı çatışmalar içerisinde olabilirsiniz. Bu süreçte otoritelerle ya da babanızla ilişkinizi bozmanız gerekmiyor ancak kendi bağımsızlığınızı ve özgünlüğünüzü ortaya koyabilmeniz için şimdiye kadar süregelen dengelerin değişmesi gerekebilir. Bu durum sizin için ne kadar huzursuz edici olsa da, kendi içinizde hissettiğiniz bu enerjiyi bastırmamalı, yaratıcı biçimde boşaltabilmelisiniz. Bu dönemde işe ait ani değişikliklerin yanında kendi kişiliğinizi daha özgün şekilde ortaya koyabileceğiniz olanakları da değerlendirmeye bakmalısınız.
Çok önemli ve dönüştürücü bir transit ise karşıt burcunuzda yavaş yavaş ilerleyen Pluton’dan geliyor. 2008’den bu yana Oğlak burcunda ilerleyen Pluton bu süreçte ilişkilerinizi, iş hayatınızı, hayata genel bakışınızı kökten değiştirdi ve sizi daha güçlü olmaya iteledi. Pluton karşıtlığı son derece güçlü ve baskı ile gelen bir değişimin gündemde olduğunu anlatmakta. Bu sürecin başında ilişkilerinizde, arkadaşlıklarınızda, evlilik hayatınızda ve iş ortaklıklarında önemli yaralar almış ve acı çekmiş olabilirsiniz. Bununla birlikte, bu süreçte siz de güçlü olmayı öğrendiniz ve hala öğreniyorsunuz. Artık daha katı olabiliyor ve sanki üzerinizde sert bir zırh varmışçasına duygusal alanda daha az etkileniyor olabilirsiniz. Pluton baskı ile gelen ezici güçleri temsil ettiği için adeta bir irade savaşı içerisindesiniz. Gittikçe güçleniyorsunuz. Yine de bu yıl özellikle, 30 Haziran- 3 Temmuz doğumlu olan Yengeç’ler Pluton’un baskılı sürecinin tam ortasından geçmekteler. Bu süreçte hayatınızda bitişler, sonlanmalar, ölüm ve yeniden doğuş temaları içerisindesiniz. Özellikle evlilikte ve ilişkilerde, karşıtlık, muhalefet getiren durumlar içerisinde daha güçlü olma yönünde ilerlerken, kişisel çatışmalara girmektense, daha soğukkanlı bir tavır içerisinde kalabilmeli ve kendinizi yenilemekten, eskilerden kurtulmaktan ürkmemelisiniz.
Geçtiğimiz yıl Balık burcuna ilerleyen Neptün ise burcunuzla çok uyumlu bir açı içerisine girdi ve önümüzdeki 14 yıl boyunca da bu konumunu devam ettirecek. Neptün size ilgilerinizi genişletebileceğiniz alanlarda, yeni bir ufuk kazandırmakta, özellikle inançlarınızı ve hayata bakış açınızı yumuşatma alanında yeni tecrübeler ve güçlü farkındalıklar getirmekte. Sezgilerinizin güçlenmesi sizi sanatsal konulara çekebileceği gibi, yeni öğretilere, ruhsal deneyimlere de çekilebilirsiniz. hatta yeniden eğitim alanına dönmek son derece geliştirici ve zenginleştirici olabilir. Uzaklar, yabancılar, akademik konular, yeni insanlar ve getirdiği yeni öğretiler hayatınıza anlam katatabilir. Bu süreç zorlayıcı olmaktan çok kendi içinizden gelen bir durum. Bu nedenle yeteneklerinizi geliştirmenize özellikle yardımcı olmakta. Neptün’ün bu nazik ve hafif enerjisini özellikle 23-27 Haziran doğumlu Yengeç’ler özellikle daha çok hissedebilecekler.
Tekrar Jüpiter’e gelecek olursak, şans ve gelişme gezegeni 26 Haziran’a kadar size daha fazla ruhsallık, arınma ve temizlenme getirmekte, iyi şansın sizi koruduğunu görebilirsiniz. Ancak 26 Haziran sonrasında hayatınız açısından 12 yılda bir gelen bir döngü içerisinde olacaksınız. Bu süreç 2014 ortasına kadar sürecektir. Jüpiter burcunuzdaykeni, gerek işte, gerek ev hayatında,kişisel açıdan sizi ilgilendiren tüm konularda atılım, yenilenme ve kendini geliştirme olanakları var. Bu süreç bir çocuğun doğumundan, iş hayatında ilerlemeye ya da evlenmeye kadar pek çok alanda daha kararlı ve başarılı olabileceğinizi açıklamakta. Bu nedenle 2013’ün ikinci yarısında asla boş durmamalı, rehavete kapılmamalı ve yeni riskler alarak ilerlemelisiniz.
İş, para ve kariyer olanakları
Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar 2013 yılında da yine önemli gelişmeler yaşayarak olgunlaşmaya devam ediyorlar. Son 2-3 yıldır hayatınızda önemli gelişmeler yaşamış olmalısınız. Koç burcunda transitine devam eden Uranüs sizi bu yıl da toplumsal platformda ve kariyer alanında yeni gelişmeler ve sürprizlerle şaşırtabilir. Özelikle 30 Haziran – 4 Temmuz arasında doğmuş olan Yengeçler kişisel anlamda Uranüs’ün etkisiyle kendilerini güçlü bir şekilde ön plana çıkarma cesaretine sahip olabilirler. Daha cesur olmanız ve gerektiği zaman risk almaktan kaçınmamanız gerekebilir.
Karşıt burcunuzda ilerleyen Plüton zaten sizi bu yönde bir değişime girmeniz için 2008’den beri baskı altına almış durumda bulunuyor. 2013 yılında Plüton’un dönüştüren ve zaman zaman travmatik olabilen bu transitinden 1 – 2 – 3 Temmuz doğumlu Yengeçler daha fazla etkilenecekler. Yükselen Yengeçler de bu baskıyla dönüşüm getiren etkiyi yakın ilişkiler, ortaklık ve evlilik konularında deneyimlemekteler.
2013’ün ilk yarısında Jüpiter’in desteğini direk olarak hissedemeyebilirsiniz. Ancak ruhsal anlamda daha huzur dolu, bilinçaltınızda sizi etkileyen konularda daha rahatlamış olduğunuzu fark edebilisiniz. Yılın ikinci yarısındaki dönemde ise kişisel anlamda daha şanslı olacağınız bir yıllık periyod başlayacaktır. Hayatınıza sihirli bir değnek dokunmuş gibi tüm ilişkilerinizde ve çevresel koşullarınızda karşınıza çok güzel imkânlar gelebilir. Bu dönemde hem ortaklıklarınız, hem evlilik hayatınızda daha keyifli paylaşımlar içine girebilirsiniz. Bu şans getiren Jüpiter transiti altında Yengeç ve Yükselen Yengeç’ler yeni ortaklıklar kurabilirler.
Satürn’ün Akrep burcuna geçmiş olması Yengeç’ler için destekleyici ve yapıcı etkiler getiriyor. Gelecek iki yıl boyunca yaratıcı yeteneklerinizi daha ciddi bir şekilde yaşama aktarmanız gerekiyor. Özellikle 26 Haziran – 3 Temmuz arasında doğmuş olan Yengeçler kişisel olarak hayatlarında kalıcı temeller atabilecekleri bir dönem içindeler. Başlamış olduğunuz yaratıcı çalışmalarınızı daha da sağlamlaştırabilirsiniz.
Neptün’ün de Balık burcundan vermekte olduğu olumlu destek ile inançlarınız ve yaşam hedefleriniz de değişiyor. Seyahatler, eğitsel imkânlar, yabancılarla ilişkiler, akademik konular bakış açınızın genişlemesine yardımcı olacaktır. Yaratıcılık ve ilham gerektiren çalışmalarınızda Neptün transitini güzel değerlendirebilirsiniz. Ancak Neptün’ün yanılgı yaratabilecek bir gezegen olduğunu unutmamalı her zaman realite ile bağınızı korumalı, ayaklarınızı yere sağlam basmalısınız.
Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde iş hayatındaki hedeflerinize daha hızlı ilerleyebilir ve başkaları ile çatışmaya girmeden sonuç elde edebilirsiniz.
2 Şubat – 12 Mart arasında seyahatler ve yurtdışı bağlantılı konularda daha girişken olabilirsiniz.
12 Mart – 20 Nisan arasında enerjiniz mesleki alana odaklanabilir. Kariyer ve ailevi konular arasındaki dengeleri korumak pek kolay olmayabilir. Bu süreçte üstlerinizle ilişkilerinizde daha diplomatik yaklaşımlar içinde olmaya gayret etmelisiniz.
27 Haziran – 22 Temmuz arasında para bakımında şanslı bir süreçte olacaksınız. Kazançlarınız artabilir, yeteneklerinizi daha rahat paraya çevirebilirsiniz. 13 Temmuz – 28 Ağustos arasında burcunuzda ilerleyen Mars kişisel enerjinizi yükseltecek, sizi daha cesur ve girişken yapacaktır.
28 Ağustos – 15 Ekim arasında maddi alana odaklanabilir, artan harcamalarınızı dengelemek için gelir kaynaklarınızı çoğaltmak için çalışmaya yönelebilirsiniz. 7 Ekim – 5 Kasım arasındaki dönemde iş hayatınızda pozitif gelişmeler yaşayabilir, üstlerinizle ılımlı ilişkiler kurabilirsiniz.
Aşk, evlilik ve ilişkiler
Yengeç ve Yükselen burcu Yengeç olanlar artık aşk hayatlarında daha ciddi yaklaşımlar içinde olmayı öğrenmek durumundalar. Son yıllarda karşıt burcunuz Oğlak’ta ilerleyen Plüton size evlilik, ikili ilişkiler ve ortak paylaşımlarınızda daha güçlü olmanız için baskı oluşturuyor. Birçok Yengeç artık hayal dünyalarından uyandı ve karşılarına gelen kişilerle güç mücadeleleri içine girmeye başladı. Sizi bağlayan, zorlayan ve yeni bir kimlik geliştirmenize neden olan ilişkiler yaşıyor olabilirsiniz. Aşırı duygusal yaklaşımlarınızı mantık süzgecinden geçirmeyi tercih etmelisiniz. Çünkü partneriniz aracılığı ile değişiyorsunuz.
 2013 yılında Plüton’un etkisi daha çok 1 -2 – 3 Temmuz doğumlu Yengeçler hissedecekler. Uranüs’ün Koç burcundan getireceği beklenmedik gelişmeler bu etkiyi ilginç şekillerde deneyimlemenize sebep olabilir.
Satürn’ün Akrep burcuna geçmesi ve burcunuzla uyumlu açı kurması kişisel ve yaratıcı ifadelerinizi daha sağlam zeminler üzerine oturmanız yönünde size yol gösterecektir. Bunu başarmak için keyif aldığınız konularda, yaratıcı çalışmalarınızda daha objektif yaklaşımlar içinde olmalısınız. Sabırlı, akılcı ve mantıklı davranışlar içinde kendi özgüveninizi yeniden inşa edebilirsiniz. 2013 yılı çocuk sahibi olmayı planlayan Yengeç’ler için de bu alanda sorumluluk üstlenecekleri bir yıl olabilir.
Venüs ve Mars gezegenlerinin burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.
26 Şubat – 22 Mart arasında yurtdışı seyahatleri, yabancı kişilerle ilgili konulara odaklanabilir; sizi mutlu edecek ve ufuklarınızı açacak hedeflere yönelebilirsiniz.
15 Nisan – 9 Mayıs arasında organizasyonel faaliyetler, grup çalışmaları, davetler ve arkadaşlarla neşeli paylaşımlarınız olabilir.
3 – 27 Haziran arasında Venüs burcunuzdan geçerken çevrenizle ilişkileriniz daha keyifli hale gelebilir. Partnerinizle veya eşinizle güzel zaman geçirebilirsiniz.
22 Temmuz – 16 Ağustos arasında yakın çevre, arkadaş ve akrabalarınızla iletişimleriniz Venüs’ün pozitif etkisi altında iyi olacaktır. Kısa seyahatler eğlenceli olabilir. Bu dönemde 13 Temmuz – 28 Ağustos arasında Mars’ın da burcunuzda ilerlemesi sizi daha enerjik ve girişken yapabilir.
11 Eylül – 7 Ekim arasında Venüs’ün etkisiyle, aşk hayatınızda sizi mutlu edecek tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Keyiflerinize ve eğlencelerinize zaman ayırabilirsiniz.
21 Aralık sonrasında Venüs’ün karşıt burcunuzda geri hareketine başlayacak olması sizi evlilik, ortaklık veya partnerinizde paylaşımlarınızda bazı konularla ilgilenmek durumunda bırakabilir. Eskiden tanıdığınız kişiler hayatınızda girebilir. Venüs geri giderken nişanlanmak, evlenmek veya evlilik kararı almak pek doğru sayılmaz.
Sağlık
2013 yılında Plüton’un karşıt burcunuz Oğlak’tan getirmiş olduğu baskılar ve gerginlikler özellikle 1 – 2 – 3 Temmuz doğumlu Yengeçler için fazla zorlayıcı olabilir. Plüton karşıtlığı altındayken beden sağlığınıza özen göstermeli, travmatik ve depresif olaylara direnç göstermemelisiniz. Sizi derinden etkileyebilecek olaylara karşı moralinizi yüksek tutmalısınız.
Öte yandan Uranüs’ün iş hayatınıza getirmiş olduğu hızlı ve yüksek tempo sizi yorup, zayıf düşürebilir. Özellikle 30 Haziran – 4 Temmuz arasında doğmuş olan Yengeçler ve Yükselen Yengeçler iş hayatlarındaki ani gelişmeleri sakin karşılamalı, beklenmedik olayların sinirlerinizi yıpratmasına izin vermemelisiniz.
Gökyüzünde bu yıl gerçekleşecek Uranüs-Plüton zorlayıcı açıları nedeniyle 3 Temmuz doğumlu Yengeç’lerin Mayıs ayında; 1 Temmuz doğumlu Yengeç’lerin de Kasım ayında sağlıklarına daha fazla özen göstermeleri gerekebilir.
Tabi bütün bu etkilerin yanı sıra koruyucu gezegen Jüpiter’in 26 Haziran sonrasında Yengeç burcuna geçmesi sizi birçok bakımdan koruma altına alacaktır. Kendinizi kişisel olarak daha iyimser, huzurlu ve rahat hissedebilirsiniz. Sağlığınız da Jüpiter koruması altına girecektir ancak kilo almaya daha meyilli olabileceğiniz yılın ikinci yarısında yeme içme konularında aşırıya kaçmamalısınız.
Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?
Merkür 2013 yılı içinde 23 Şubat – 17 Mart; 26 Haziran – 20 Temmuz ve 21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında olmak üzere 3 kere geri hareket yapacak. Merkür’ün su elementlerinde geri hareket yapacağı bu dönemlerde birtakım gecikmeler, aksaklıklar, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir.
23 Şubat ile 17 Mart arasındaki yılın ilk geri hareketi yurtdışı bağlantılı işlerinizi, yabancılarla paylaşımlarınızı etkileyebilir. Hukuksal alanda veya akademik konularla ilgili iletişimsel problemler ortaya çıkabilir. Vize, uçak bileti, rezervasyonlar gibi seyahat detaylarınızı Merkür retrosundan önce bitirmenizde yarar var.
26 Haziran – 20 Temmuz arasında Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Merkür geri hareketi sizi çevrenizle paylaşımlarınızda, kişisel ilişkilerinizde etkisi altına alacaktır. Bu dönemde yazılı ve sözel iletişimlerinize dikkat etmelisiniz. Karşınızdaki kişilerle daha mantıklı, akılcı ve sorumlu bağlantılar içinde olmaya çalışmanız gerekiyor.
21 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasındaki yılın son Merkür retrosunda aşk hayatınızda, keyif aldığınız konularda, yaratıcı çalışmalarınızda, çocuklarla ilişkilerinizde ve spekülatif alanda beklenmedik sorunlarla veya gecikmelerle karşılaşabilirsiniz.
Tüm Merkür retrolarında daha dikkatli hareket etmeli, ayrıntıları iyice gözden geçirmeli ve sağlam bir plan eşliğinde hareket etmelisiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git