Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Aslan Görselleri

Aslan Görselleri
12 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 259 kez okundu.

Aslan Görselleri

 

aslan-gorselleri

Eski uygarlıklara ait mitoloji ve geleneklerde sıklıkla kullanılmakta olan aslan sembolleri öncelikle güç ve cesaret sembolü olarak görülmektedir. Aslan görsellerinin sahip olduğu bu anlam bugün de hala anlamını korumaktadır. Ancak ezoterizmde ki anlamı oldukça farklıdır. Ezoterik olarak aslan sembolü birbiri içine gizlenmiş birden fazla anlama sahiptir. En genel anlamıyla ilahi iradeyi sembolize etmekte ancak bununla da kısıtlı değildir. Aslan görselleri sembol olarak hemen hemen her yerde Güneş sembolü ile birlikte kullanılmaktadır. Özellikle dövmeler için tercih edilen aslan görsellerinde yer alan Güneş sembolleri, aslan heykelleri ya da resimleri üzerine işlenen yıldızlardan da anlaşılmaktadır.

Birbirinden oldukça uzak bölgelerde varlıklarını sürdürmekte olan farklı inisiyatik kültürlere ait aslan görselleri yıldızlarla süslenmiş haldedir. Örneğin Mısır ve Mitra kültürlerinde oldukça önemli bir yere sahip olan aslan görsellerinde de durum aynıdır. Aslan görsellerindeki simgeler Mısır kültüründe yer alan ikiz aslanların üzerlerin de yıldızlar ve süslemeler kullanılmıştır. Iki aslanın tam ortasında bulunan Güneş sol ve sağdan iki yarım yay çizerek aslanların sırtlarına yaslanmaktadır.

Mitra inisiyasyonuna ait olan Nemrut Dağı heykellerinden biri olan aslan sembolleri de aynı temaları içermektedir. Her iki Aslan görseli için ortak tema yıldızlar yani Güneş’tir. Mitra inisiyasyonu ait olan aslan sembolünün en üst kısmındaki üç yıldızın diğerlerinden daha öncelikli olarak çizildiği ise dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu üç yıldız diğerlerinden daha büyük olarak çizilmek ile birlikte diğerlerinden daha fazla ışın saçmaktadır. Astrolojik olarak aslan görseli Ezoterik dünya tarihi Tufan’dan sonraki bizim devremizin başlangıcını milattan önce 10.950 tarihi olarak gösterir.

Atlantis’in tarihten silindiği bu tarih astrolojik çağlar için Aslan burcuna denk gelmektedir. Sfenks ’in aslan vücudu ise aynı zamanda bu anıyı da günümüze taşımıştır. Yani bu durum hem Atlantis’in tarihten silinişi hem de bizim devremizin başlangıcı olarak üstü kapalı bir şekilde dile getirilmektedir. Dövmelerde sıklıkla kullanılmakta olan aslan görsellerinin Sfenks yapısına bağlı olarak yorumlanması sonucunda bir zamanlar kaybolan bilgeliğin yeniden gün yüzüne çıkacağı ve insanların aslanlaşacağı da söylentiler arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git