Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Barış Çakır Burun Estetiği Fiyatları

Barış Çakır Burun Estetiği Fiyatları
12 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 310 kez okundu.

Barış Çakır Burun Estetiği Fiyatları

 

baris-cakir-burun-estetigi-fiyatlari

1975 yılında Adana’da doğmuş olan Dr. Barış Çakır, Çukurova Elektrik Anadolu Teknik Lisesi’nden sonra 1993 yılında Çukurova Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. Teknik Lise eğitimleri sırasında dört yıllık süre boyunca el becerisi geliştirme atölyelerinde çalışmıştır. Bu nedenle tıp fakültesini bitirdikten sonra bu becerisini de kullanabileceği bir cerrahi dalı seçmeyi planlamış ve mikro cerrahiye yönelmiştir. Kapalı burun estetiği rinoplasti Kapalı burun estetiği rinoplasti ameliyatlarının burun delikleri içinden yapılan şekline verilen isimdir. Kapalı burun estetiklerinin iki ana grubu bulunmaktadır.

Birinci grup için burun estetiği ameliyatlarında burun ucu kıkırdakları görünmeden ve burun kanat kıkırdağının üst kısımdan 3-5 milimetrelik parçasının çıkartılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Burun kemeri alınmakta ve kemikler daraltılmaktadır. Bu operasyon 1-2 saat sürebilmektedir. Uygulamada kıkırdak greftler çok fazla kullanılmamaktadır. Bu tekniğin sonuçları daha az kontrollü bir yapıya sahiptir.

İkinci grupta ise burun ucu kıkırdaklarının delikler içinden doğurtulması söz konusudur. Açık teknikler kullanılmakta ve burun kemeri alındıktan sonra burun ışıklarının rekonstrükte edilmesi söz konusudur. Nasıl yapılır?

Kapalı rinoplasti ameliyatlarında burun ucu kıkırdakları görülmeden yapıldığı için kontrol edilmesi oldukça zordur. Ancak doğurtma tekniğinde tüm bölgeler gözle görülerek yapılmaktadır. Açık teknikte ise tüm kıkırdaklar daha geniş açı ile görülmekle birlikte kapalı teknikte burun derisi ve kıkırdakları bir bütün olarak cerrahların önünde durmaktadır. Dr. Barış Çakır ise gerek açık gerek kapalı tekniği gerektiğinde kullanabilen bir cerrahtır. Aşağıdaki ayrıntılar Çakır’ın kendi düşüncelerini içermektedir.

• Rinoplasti olan bir hastada mümkün olduğu kadar

• Doğal burun ışık ve gölgeleri olmalı

• Normal bir burun gibi yumuşak olmalı

• Uyuşukluk olmamalı

• Ameliyat sonrasında rahatlıkla burun sıkıla bilmeli, parmak ile burun temizlenebilmeli ve bu sırada ağrı duyulmamalıdır

• Ameliyatın anlaşılabileceği herhangi bir iz kalmamalıdır

• Kapalı tekniğinin uygulandığı rinoplastide daha az kıkırdak greftleme ihtiyacı duyulduğu için L septoplastiye gerek duyulmamaktadır.

• Barış Çakır kendi tecrübelerine dayanarak burun ucu kıkırdakları görmeden ameliyatın yapılmaması gerektiğini söylemektedir. Bu nedenle de kapalı teknik kıkırdak doğurtma tekniğini tercih etmektedir.

• Burun ucunun aşırı deforme olması durumunda açık tekniklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Görüldüğü üzere burum ameliyatlarında kullanılan yöntemler değişiklik göstermekte ve hastalarda farklı şikayetler gelişebilmektedir. Bu nedenle Barış Çakır burun estetiği fiyatları da değişiklik göstermektedir. En sağlıklı sonuç için muayene olmak gerekmektedir.

Etiketler:

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git