Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Bileklik Yapımı

Bileklik Yapımı
12 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 74 kez okundu.

Bileklik Yapımı

bileklik-yapimi

Bilekliklerin birçoğu hanımların günlük hayatlarında bileklerine takmış oldukları aksesuarlar olarak nitelendirmektedir. Eski zamanlardan beri birçok hanım aksesuarlara ve özelliklere bilekliklere oldukça düşkündür. Günümüzde beylerin ya da hanımların özellikle takması için birbirinden güzel değişik bileklik modelleri piyasaya sunulmuştu. Bundan sonra da bileklik iki cins için de birer aksesuar olarak dikkat çekmektedir. Elbette hanımların kullanmakta oldukları bileklik modellerinin beylerin kullanmakta oldukları modellere göre çok daha çeşitli ve çok daha süslü olduklarını söylemek mümkündür. Bu bileklikleri hazır olarak alabileceğiniz gibi, bunu tercih etmeyip tamamen kendiniz el yapımı olarak da yapabilirsiniz.

İkinci yöntem de çocukken birçok hanımın denediği evden bileklik yapımı olarak dikkat çekmektedir. Evden bileklik yapmak da oldukça basittir. Birçok bileklik modelini sadece örneğine bakarak yapmanız ve daha sonra onları hem aksesuar olarak isterseniz de pazarlarda ya da internet sitelerinde el emeği olarak takmanız mümkün olacaktır. Bileklik yapımı ise oldukça basittir. Zira büyük küçük, genç yaşlı ya da kadın erkek demeden pek çok insan bileklikler tasarlayabilir. Bunlar da elbette adım adım işlenmektedir. Bileklik yapabilmeniz için ihtiyacınız lan tek şey bir ip ve birkaç boncuktur. Daha sonra ise bu malzemeler çeşitlenebilir ve tam da sizin istediğiniz gibi farklı malzemelere dönüşebilir.

Pek çok farklı boncuk ya da aksesuar kullanılarak el bilekliği yapılması mümkündür. Bununla birlikte, bileklikler zaman içinde ellerden ayaklara inmeyi de başarabilmiştir. Ayaklarımızda kullanmakta olduğumuz bu bileklere ise halhal adı verilmektedir. Birçok kişi halhal kullanmakta ya da kendi halhalını kendisi tasarlanmaktadır. Pazardan, çarşıdan, marketten ya da herhangi bir yerden bulabileceğiniz boncukları tamamen hayal gücünüze göre bir tel ya da kalınca bir ipe geçirmeniz durumunda bir bileklik elde etmiş olursunuz. Bilekliklerinizde ise sizin içi özel olan ya da estetik niteliği lan her türlü malzemeyi kullanmanız mümkündür. Bu malzemeler birçok kişi için boncuk olabilirken kimi kişiler de çeşitli hayvan dişlerini ya da değişik nesneleri tercih edebilmektedirler. Bir ipe boncukları dizdikten sonra ipin ucunu sıkıca bağlayıp bileğinize geçirebilir ve bilekliğinizi kullanmaya başlayabilirisiniz.

Etiketler:

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git