Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Erkekler İçin Örgü Yelek Modeli Ve Örneği 2014

Erkekler İçin Örgü Yelek Modeli Ve Örneği 2014
5 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.659 kez okundu.

Hanımlar eşinize güzel bir sürpriz yapıp kendi el emeği göz nurunuz ile yaptığınız yelekleri hediye etmek ister misiniz? Sanki cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyim J Bu çok şık ve güzel modelde kullanılan malzemeler ise nakoya ait olmaktadır. Sizlere yardımcı olmak için ise yapılışının en ince ayrıntıları da yazımızda olmaktadır.

YAPILIŞI:
ARKA: 110 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örüldükten sonra, 1 cm selanik örneği, 1 cm düz, 1 cm selanik örneği…şeklinde beden boyunca örülür. Beden boyu 45 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 6′şar ilmek kesilir. Sonraki sırada her iki taraftan 8′er ilmek 1+1 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 65 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve ortadaki 38 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 30′ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

Erkek-Yelek-Modelleri

ÖN: 55 ilmek başlanır. Ön ortasındaki 10 ilmek beden boyunca 1+1 lastik örülürken, kalan 45 ilmek; 2 diş haraşo örüldükten sonra, 1 cm selanik, 1 cm düz, 1 cm selanik…şeklinde örülür. Beden boyu 45 cm örülerek kol evi için bir taraftan 6 ilmek kesilir. Sonraki sırada kol evi tarafından 8 ilmek 1+1 lastik örülmeye başlanır. Kol eviyle aynı sırada ön ortasında lastik örülen ilmeklerin yanından 2 sıra arayla 11 defa 1′er ilmek lastik örülmeye başlanır, bu şekilde lastik örülen ilmek sayısı artırılır. Beden boyu 65 cm de omuz için 30 ilmek 3 aşamada kesilirken, kalan 19 ilmek yaka için 10 cm daha 1 +1 lastik örülüp, bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür. Sol ön ortasında 6 cm arayla 5 adet ilik açılır.

Yelek-Modeli-Yapılışı-Erkek

 

YAKA: Ön ortalarında 10 cm örülen bölüm arka ortasında birleştirilip dikildikten sonra, arka
beden yakasına dikilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Erkekler İçin Örgü Yelek Modeli Ve Örneği 2014 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. veysel diyor ki:

    insan yakışıklı olmasına gerek yok bu modelleri kim giyse gerçekten yakışıklı ve zevklidir.

Sayfa başına git