Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Hamilelerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hamilelerin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?
10 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 647 kez okundu.

Gebelik dönemlerinde ateşin yükselmesi ve 37 dereceyi bulması ve daha da yukarı çıkmasının engellenmesi gerektiğini söyleyen uzman kadın doğum doktorları ve Doğum uzmanları özellikle de ilk 3 ayda, ateşin yükselmesine izin verilmemesi gerektiğini bildiriyor. Bu zamanlarda hamileler yüksek ateşin düşük risklerini arttırıldığını da belirten uzmanlar sinir sistemi oluşumları 3 ve 8 haftalar arasında tamamlanır, buna göre ise bu süreler içerisinde yüksek ateşe maruz kalan gebelerde sinir sisteminin açık kalması ve merkezi sinir sistemi kusurları 3 kat daha fazla oluşmaktadır.

Bunlara göre ise baş gelişim anomaliler, göz, damak, çene anomalileri, kalp kapak anomalileri, sol kalbin gelişmesinde gerilikler, kol ve bacak anomalileri ve aynı zamanda da zekâ geriliği bu dönemlerde ateşin normal değerlerinin altında tutulmasından kaynaklı olmaktadır. Bunlara göre de hamilelik dönemlerinde enfeksiyon hastalıklarından da mutlaka uzak durulması gerekmekledir. Bu enfeksiyonlardan korunmak için ise hasta kişilerden ve çok kalabalık alanlardan uzak durmalısınız bu sayede bazı enfeksiyonlardan da kendinizi korumuş olursunuz.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git