Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Kına Gecesi Kıyafetleri 2014

Kına Gecesi Kıyafetleri 2014
4 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 2.105 kez okundu.

Kina Gecesi Davet Kartı

Evlilik yaşam döngüsünün en önemli oluşturulan kurumlarından birisidir. Evlenmeden önce yapılan kına gecesi ise geleneksel kültürümüzün mirasıdır.  Antik kültürlere kadar dayanan kına aynı zamanda, saflığın, iyi niyetin simgesidir. Kına yakma, coşku ile kutlandığından bu güne kına gecesi adı verilmiştir.

Kına Gecesi Bindallı Modelleri

Kınanın bir tepsi içerisinde üzerinde yanan mumlarla taşınması, buna gelinin kız arkadaşlarının ve yakınlarının eşlik etmesi gelenektendir. Kına yakan kimsenin çoğunlukla başı bütün olarak tanımlanan evli, mutlu ve ilk çocuğu hayatta olan bir kimse olmasına özen gösterilir. Gelinin avcuna kına yakılırken kayın valide gelinin avucuna altın koyar. Neşeli ve çok sesli olan kına gecelerin de gelin ile annesini ağlatmak için türküler söylenir, oyunlar oynanıp dans edilir. Bu özel gecelerin kimilerinin hayatında aynı klasik şekilde yapıldığını söyleyebilirim, ancak ne var ki günümüzde trend haline gelen daha da modernleştirilen bir eğlence türüne dönüştürüldü.

Düğünler yaklaşırken bu moda akımına uygun mekânlar seçimi ve özel organizasyonlar yapılması da kına gecesinin boyutlarını epey değiştirdi. Durum böyle olunca gelin adayları düğün hazırlıklarının yanı sıra kına gecesine de özenli hazırlanmaya başladılar. Nişanlık kadar kına gecesi elbiseleri ve bindallı modelleri bir arada kullanılıp gecenin anlam ve önemini daha da arttırmış bulunmaktadır. Hürrem Sultan kıyafetleri son yıllarda ki popülerliğini korurken, seçeceğiniz elbise modelleri de sezonun trendi olan prenses modeller, yani kabarık tüllü elbiseler yönünde tercih yapılmalıdır.

Kına Gecesi

Sizlere bugünkü konumuz dahilin de bindallı modellerini sergilemeyi uygun gördük, ancak bundan sonra ki konumuzda abiye modelleri hazırlamayı düşünüyorum. Böylece ihtiyacınız olan tüm kıyafet seçeneklerini rahatlıkla tamamlamış olacaksınız.

Kına Gecesi Bindallı Modellerinden Seçmeler

 

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git