Tüm dünyada bayan giyim modasının yönünü belirleyen yeni sezon dünya modası modellerini dunyamodasi.net' ten takip edebilirsiniz.

Kışın Açan Çiçekler

Kışın Açan Çiçekler
12 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 299 kez okundu.

Kışın Açan Çiçekler

 

kisin-acan-cicekler

Tüm dünya da olduğu gibi yine ülkemizde de pek çok farklı çiçek tipine rastlamak mümkündür. Mevsimler şartlara göre yaz ya da kış aylarında kendini gösteren en güzel çiçekler, rengarenk görünümleri ile hem bahçelerimizde hem de evlerimizde huzur kazandırmaktadır. Elbette ki kış aylarında olmamız ile birlikte merak edilenlerden bazıları da şunlardır. Kış aylarında açan çiçekler nelerdir? Sonbahar ve kış aylarında hangi çiçekler açar? Bu sorulara yanıt verebilmek için bazı araştırmalar yaptık ve sizler için derlediğimiz maddeleri sıraladık. Sizlerde bu maddelere göz atarak, kış çiçekleri hakkında bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sonbahar ve kış çiçekleri

• Çuha çiçeği o Bahsedilen bu çiçek türü, kış aylarında yağış ve soğuklara dayanıklı olanlardan birisidir. Sıfırın altında bile güzelliğini kaybetmeyen bu tür, bahçe ve parklar için tercih edilenlerden bazılarından.

• Sıklamen çiçeği o Yine kış aylarından etkilenmeyen başka bir çiçek türü ise bu oluyor. Aslında bu tür biraz daha ılıman iklim istemektedir. Bu şartlar sağlandığında tüm yıl kendini göstermesi mümkündür. Balkon ve bahçe çiçeği türleri arasında yer alıyor.

• Açelya o İsmini oldukça çok duyduğumuz açelya, kış ayı için uygun bir tür müdür? Bahsedilen bu tür, – 30 dereceye kadar soğuğa dayanıklı olduğu bilinmektedir. Kış şartlarına uygun olan tüm açelya türleri, sizlerin tercihleri arasında olabilir.

• Kamelya o Yine balkon ve bahçe çiçekleri arasında yer alan kamelya, kış çiçekleri arasında sayılmaktadır. Genel olarak çiçeklenme zamanı Kasım ve Mayıs aralığında olmaktadır. Her ne kadar açelyaya göre daha az soğuğa dayanıklı olsa da yine bu çiçek türü de ortalama olarak – 20 ye kadar dayanabilmektedir.

• Atatürk çiçeği o Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok yetiştirilen bir çiçek türü olarak bilinir. Eğer ki sıfırın altında 4 derecenin altına sıcaklık düşerse, maalesef yapraklarını dökmektedir. Daha ılıman yerlerde kış çiçeği olarak tanımlanabilir.

• Gardenya o Evde yetiştirildiği bilinen bu tür her ne kadar kış aylarında yapraklarını dökmese de, evde yetiştirilecek bir kış çiçeğidir. İlkbaharda tomurcuk gösterir ve yaz aylarında çiçek açmaktadır.

Etiketler:

Sponsorlu Bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git